Cel mai periculos viraj din cursele de F1 se schimbă. Încep lucrările de construcție

O cabană istorică a complexului Eau Rouge / Raidillon de la Spa-Francorchamps a fost demolată întrucât încep lucrările de construcție la circuitul belgian pentru a îmbunătăți siguranța în cel mai periculos punct al turului, virajul Eau Rouge. Unul dintre cele mai faimoase colțuri din Formula 1 a fost supus unui control intens în ultimii ani,

Continue Reading →

Un fost pilot de F1 spune care e marele avantaj pentru Ferrari în fața McLaren

Bătălia dintre McLaren și Ferrari pentru locul al treilea în Campionatul Constructorilor continuă. Există un domeniu-cheie în care fostul pilot australian de Formula 1, Mark Webber, crede că Scuderia este mai puternică. Ferrari are un avantaj față de McLaren în ceea ce privește garnitura de piloți, crede Mark Webber. Cele două echipe continuă să lupte

Pilotul maşinii medicale F1, despre vaccinare: De ce trebuie să fii exclus din societate?

Cariera pilotului maşinii medicale, Alan van der Merwe, este în acest moment în joc din cauza poziției sale cu privire la vaccinurile anti-covid. Maşina medicală, un Mercedes-AMG C63S Estate, plasată în spatele grilei la start, urmăreşte monoposturile de Formula 1 în primul tur al fiecărei curse. Alan van der Merwe, care a condus mașina medicală

Bottas a câştigat MP al Turciei. Verstappen preia conducerea campionatului

Valtteri Bottas a câștigat cu măiestrie în fața lui Max Verstappen, care recuperează conducerea campionatului cu șase puncte în fața lui Lewis Hamilton, ajuns doar pe locul cinci. Finlandezul a câștigat un MP al Turciei captivant care s-a desfășurat în condiții umede, Max Verstappen de la Red Bull și coechipierul său, Sergio Perez, completând podiumul.

Programul Marelui Premiu din Turcia și vremea

Prognoza meteo din Turcia se prezintă astfel: Vineri, partial insorit si 21 grade Celsius maxima zilei. Sâmbătă, 22 grade Celsius maxima, sanse mici de ploaie. Duminică, soare din cand in cand,, 25% sanse de ploaie si 20 grade Celsius temperatura maxima.   Programul desfăşurarii Marelui Premiu este cel de mai jos: Prima sesiune de antrenamente: